-شیرهای پروانه ای

معرفی:

شیر پروانه ای نوعی شیر است که جریان سیال را قطع یا تنظیم می کند. مکانیسم بسته شدن یک دیسک است که حول محور استم چرخش را انجام میدهد

خدمات ارائه شده

شرکت پتروسازه میهن امکان ساخت انواع شیرهای پروانه ای تا سایز ۴۸ اینچ و کلاس فشاری ۹۰۰ را دارا می باشد. همچنین به دلیل مجهز بودن به دستگاه تمام اتوماتیک ترمال اسپری HVOLF امکان پوشش دهی با متریال گوناگون از جمله استلایت، تنگستن-کاربید، کول مونوی و … برای قطعات تریم فراهم می باشد.

شرکت پتروسازه میهن امکان ساخت انواع شیر های پروانه ای برای سایزها وکلاس های گوناگون را دارا می باشد.

  • شیر پروانه ای با خروج از مرکز صفر: که از انعطاف پذیری لاستیک استفاده می کند و برای کلاس فشاری پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد.
  • شیر پروانه ای عملکرد بالا با آفست دوبل: که در سیستم های با کلاس فشاری کمی بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد. وجود دو خروج از مرکز در این شیرها باعث ایجاد اصطکاک کمتر شده و تمایل به سایش را کاهش می دهد و آب بندی را افزایش می دهد.
  • شیر پروانه با خروج از مرکز سه تایی: که مناسب ترین شیر برای سیستم های فشار قوی است. در شیرهای پروانه ای با خروج از مرکز سه گانه ، سیت از فلز ساخته شده است به گونه ای که می توان آنرا ماشینکاری کرد تا در هنگام تماس با دیسک، خروج حباب از شیر را به مقدار صفر برساند.

شیرهای ساخته شده در شرکت پتروسازه میهن از لحاظ طراحی بدنه به دو دسته تقسیم می شوند:

  • شیر پروانه ای از نوع ویفر: این شیرها برای حفظ آب بندی در برابر افت فشار دو جهته طراحی شده است تا از هرگونه جریان برگشتی در سیستم های طراحی شده برای جریان یک طرفه جلوگیری کند. این کار با آب بندی بالا انجام می شود؛ یعنی گسکت ، اورینگ ، ماشینکاری دقیق و یک سطح صاف در قسمتهای بالادست و پایین دست شیر.
  • شیر پروانه ای از نوع لاگ: بدنه شیرهای از نوع لاگ از دو طرف دارای رزوه هستند. این امر به آنها اجازه می دهد تا با استفاده از دو مجموعه پیچ و بدون مهره در یک سیستم نصب شوند. شیر با استفاده از یک مجموعه جداگانه از پیچ و مهره برای هر فلنج بین دو فلنج نصب می شود. این راه اندازی اجازه می دهد تا هر طرف از سیستم لوله کشی جدا شود بدون اینکه مزاحم طرف مقابل باشد.

جزئیات پروژه

تمامی مراحل طراحی و ساخت و تست شیرهای توپی در شرکت دانش بنیان پتروسازه میهن انجام می گیرد